مدرک ICDL

مدت زمان گرفتن مدرک icdl

حتماً شما نیز در میان اطرافیانتان با افرادی مواجه شده‌اید که در رابطه با ICDL و آموزش آن حرف می‌زنند و حتی شما را ترغیب به یادگیری آن کرده و موجب ایجاد سؤال و کنجکاوی در ذهن شما شده‌اند. خب در واقع باید بگوییم که ICDL به یک گواهینامه بین‌المللی گفته می‌شود که به افرادی که مهارت‌های کامپیوتری را اتخاذ کرده باشند، داده می‌شود.
این بدان معنا است که مدرک ICDL مهر تاییدی بر مهارت‌های کامپیوتری دارنده آن است. در این مطلب اطلاعات بیشتری را در رابطه با آموزش ICDL با شما همراهان گرامی در میان می‌گذاریم.

ICDL چیست؟

ICDL در واقع اختصاری از عبارت International Computer Driving License است. سال‌های زیادی است که کامپیوتر به‌عنوان عضو جدانشدنی اغلب فعالیت‌ها شده است و آموزش و فراگیری مهارت کار با آن به‌عنوان یک عملکرد ضروری شناخته می‌شود. آموزشگاه‌ و مجموعه‌های متعددی وجود دارند که به آموزش ICDL می‌پردازند. لازم به ذکر است که مدرک ICDL از دسته مدارک بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

چگونه می‌توانیم مدرک ICDL بگیریم؟

همان‌طور که گفته شد، امروزه مراکز زیادی وجود دارند که مهارت‌های کامپیوتری را آموزش می‌دهند. شما می‌توانید با ثبت‌نام در یکی از آموزشگاه‌های معتبر، مهارت‌های ICDL را به نحو احسن فرا گرفته و در پایان دوره با شرکت در آزمون مربوطه، موفق به اخذ مدرک ICDL شوید.

چه مهارت‌های را طی آموزش ICDL یاد می‌گیریم؟

در دوره‌ای که ICDL را آموزش می‌بینید، کاربردی‌تری و متداول‌ترین مهارت‌های کامپیوتری را فرا می‌گیرید. به این مهارت‌های کاربردی، اصطلاحاً مهارت‌های هفت‌گانه گفته می‌شود. شما با استفاده از این مهار‌ت‌ها می‌توانید بسیاری از فعالیت‌ها مانند انجام پروژه‌های دانشگاه و مدرسه، بسیاری از کسب و کارها مانند تولید محتوا و یا حتی خود آموزش ICDL بپردازید.

در واقع در این دوره‌، شما با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات یا همان IT آشنا می‌شوید. همچنین آموزش کار با ویندوز و کار با فایل‌ها و قسمت‌های مختلف آن را فرا می‌گیرید. به‌علاوه سه نرم‌افزار بسیار ویژه و همچنین بسیار کاربردی تحت عنوان نرم‌افزار ورد، اکسل و پاورپوینت نیز به شما آموزش داده می‌شود. علاوه بر این‌ها، کار با نرم‌افزار اکسس نیز به‌عنوان هفتمین مهارت از مهارت‌های هفت‌گانه را فرا می‌گیرید.

چرا باید مدرک ICDL داشته باشیم؟

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر پیدا کردن یک شغل مناسب بسیار سخت شده و رقابت نیز بسیار بالا است؛ بنابراین هر چه از مهارت‌های بیشتری برخوردار باشید و رزومه‌ی پربارتری از عملکرد‌ها و توانایی‌های خود بسازید، بهتر می‌توانید شغل مناسبی پیدا کرده و کسب درآمد کنید. با این اوصاف، پس چه بهتر است که با پربار کردن رزومه خود با استفاده از یک مدرک بین‌المللی که نشان از مهارت شما در کاربردی‌ترین جنبه‌های کامپیوتر دارد، به جنگ با رقبا بروید.

همان‌طور که می‌دانید، مهارت‌های کامپیوتری در بسیاری از محیط‌ها کاربرد ویژه دارند. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، شرکت‌های مختلف، برنامه‌نویس‌ها، طراحان سایت، تولیدکننده‌های محتوا و حتی سرویس‌های حمل‌ونقل، همه و همه از کامپیوتر برای پیشبرد کارهای خود استفاده می‌کنند و این نشان از اهمیت فراگیری ICDL دارد.

در ضمن از آن جایی که مدرک ICDL به‌عنوان یک مدرک بین‌المللی شناخته می‌شود، چه در ایران و چه در خارج از کشور می‌توانید با استفاده از آن، از مهارت‌های خود کسب درآمد کنید. حتی مدرک ICDL در واقع ارتقاء شغلی نیز به‌عنوان یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

آموزش ICDL با موسسه آموزش عالی خرد

به‌عنوان یکی از بهترین مجموعه‌هایی که در زمینه آموزش ICDL فعالیت دارند، به معرفی موسسه آموزش عالی خرد می‌پردازیم که به مدت 3 سال نیز سابقه دارد. علاوه بر آموزش ICDL، این موسسه هم اکنون برگزار کننده دوره های مختلفی برای کسب و کارها می باشد.

در دوره‌ی آموزشی ICDL موسسه آموزش عالی خرد، مهارت‌هایی که ذکر کرده‌ایم، به‌صورت کاربردی و به ساده‌ترین و قابل‌درک‌ترین روش ممکن، تدریس می‌شود. موسسه آموزش عالی خرد، برای آموزش هر یک از مهارت‌های هفت‌گانه، سرفصل‌هایی را تدارک دیده است که به‌صورت اصولی و پله به پله، به آموزش هر مهارت می‌پردازد.

در ادامه، به شرح سرفصل‌های مربوط به هر مهارت می‌پردازیم.

1 – IT : همان‌طور که گفتیم، IT یکی از مهارت‌های کاربردی و اساسی است که در طی دوره ICDL آموزش داده می‌شود. IT در واقع مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات بوده که به‌عنوان اولین قدم از آموزش کامپیوتر شناخته می‌شود. در طی آموزش IT که تحت عنوان مبانی کامپیوتر نیز شناخته می‌شود، شما با سخت‌افزارها و نرم‌افزارها و همچنین سیستم عامل‌های مختلف آشنایی پیدا می‌کنید.

موسسه آموزش عالی خرد، اولین مهارت از مهارت هفت‌گانه را طی سرفصل‌های آشنایی با کامپیوتر، آشنایی با انواع سیستم عامل، آشنایی با انواع شبکه‌های کامپیوتری، آشنایی با واحد پردازش، آشنایی با سخت‌افزار کامپیوتر و آشنایی با نرم‌افزار کامپیوتر، به شما عزیزان آموزش می‌دهد.

2 – Windows : سیستم عامل ویندوز، از آن جا که متداول‌ترین سیستم عامل کامپیوتر است، آشنایی و مهارت کار با آن، جزء یکی از مهارت‌های هفت‌گانه ICDL است. در واقع ویندوز به‌عنوان یک سیستم عامل پرکاربرد، فضایی ساده و البته بسیار کارآمد و قوی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در دوره آموزشی موسسه آموزش عالی خرد ، شما با تعاریف اولیه ویندوز و عوامل مربوط به آن آشنا می‌شوید. همچنین نصب ویندوز، شروع کار با آن، حذف و اضافه آیکون‌های مختلف، تنظیمات آیتم‌ها و عوامل متعدد، بررسی کیبورد و بسیاری از مهارت‌های دیگر را می‌آموزید.

3 – EXCEL : اکسل، در واقع یکی از برنامه کاربردی از مجموعه نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس است. در این نرم‌افزار با جدولی بزرگ و مملو از سطر و ستون‌ها مواجه هستیم که می‌توان داده‌های مختلف را در این سطر و ستون‌ها قرار داد و فرایند بررسی و اصلاح آن‌ها را به سهولت انجام داد. از جمله کاربرد‌های ویژه نرم‌افزار اکسل می‌توان به کاربرد آن در شرکت‌های مختلف به‌ویژه شرکت‌های تجاری اشاره کرد.

موسسه آموزش عالی خرد ، در مجموعه آموزشی خود، به‌طور کامل، کار با نرم‌افزار اکسل شامل جا به جایی و حرکت بین سلول‌ها، اضافه کردن کامنت، قالب بندی، مدیریت سطر و ستون‌ها و تمامی آیتم‌های اکسل را به شما می آموزد.

4 – Word : ورد نیز یکی دیگر از نرم‌افزاری کاربردی مایکروسافت آفیس است که کاربرد بسیار زیادی دارد. متن‌ها، ویرایش‌ها، پردازش فونت‌های مختلف و… همگی در محیط نرم‌افزار ورد انجام می‌شود.

موسسه آموزش عالی خرد ، با ارائه مجموعه آموزشی اصولی خود، تایپ کردن، کار کردن با ابزارهای مختلف، سیو کردن به فرمت‌های مختلف، استایل‌ها، ایجاد کامنت و تمامی زیر و بم نرم‌افزار ورد را به شما می‌آموزد.

5 – Access : اکسس نرم‌افزاری است که به جهت مدیریت Database، داده‌های لازم را در جدول‌ ذخیره می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به سهولت، داده‌های مختلف را مرتب و ویرایش کنید و همچنین امنیت آن‌ها را فراهم نمایید.

6 – powerpoint : اورپورینت یکی دیگر از کاربردی‌ترین برنامه مایکروسافت آفیس است که اطلاعاتی را که به‌صورت متن یا تصویر در آن وارد می‌کنید، در قالب‌ اسلاید‌هایی با سایز دلخواه به شما ارائه می‌دهد. پاورپورینت بیشتر در فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی کاربرد دارد که موسسه آموزش عالی خرد به‌خوبی کار با آن را شرح داده است.

7 – Internet : همان‌طور که می‌دانید اینترنت، اتوبان مجازی بزرگی است که دسترسی به هر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این باره، موسسه آموزش عالی خرد ، شما را با مرورگر‌های مختلف، پسوندهای مختلف لینک‌ها، موتور‌های جستجو و… آشنا می‌کند.

کاربرد مدرک icdl برای استخدام در سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی

برخی ارگان ها که گرفتن مدرک ICDL برای استخدام در آن ها جزو ضروریات محسوب می‌شود در ادامه آمده اند:
حکم سر دفتری و دفتر یاری
اداره ثبت و اسناد
نیروی انتظامی
سازمان آموزش و پرورش
مسئولین دفاتر و منشی ها
قوه قضاییه و شورای حل اختلاف
بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری
شرکت های بیمه
شهرداری
اداره های مختلف اعماز برق و گاز و …
شرکت نفت
انواع شرکت های خصوصی

هزینه مدرک icdl

یکی از سوالات متداول که توسط بسیاری از افراد پرسیده می شود در خصوص – هزینه مدرک ICDL است که شاید دغدغه بسیاری از کسانی باشد که علاقمند به دریافت این مدرک کامپیوتر هستند. خوب است بدانید که هزینه دریافت مدرک ICDL در اموزشگاه ها بسیار ناچیز است و اگر از قبل اطلاعات کافی برای شرکت در این ازمون داشته باشید مشکلی از این بابت نخواهید داشت.
مسئله دردسرساز، پرداخت هزینه کلاس های مهارت های هفت گانه است که با توجه به اموزشگاهی که برای دریافت آموزش ها به آن مراجعه می‌نمایید تعرفه متفاوتی وجود دارد.
با توجه به این مسئله ما موسسه آموزش عالی خرد را برای شرکت در دوره ها به شما معرفی میکنیم که در این خصوص میتوانید با شماره تماس های 02191312987 تماس بگیرید.

خرید مدرک ICDL
افراد بسیاری هستند که در خصوص فروش مدارک فیک و جعلی فعال می باشند! به یاد داشته باشید که فروشندگان این مدارک شاید بتوانند در ظاهر مدرک وزارت علوم را جعل نمایند اما با یک استعلام گرفتن ساده از مدرک در سایت اصلی وزارت علوم ! می‌توان به جعلی بودن آن پی برد.
علاوه بر آن، در صورتی که بدون داشتن مدرک ICDL و مهارت های هفت گانه آن، از مدرک جعلی برای استخدام در سازمانی استفاده نمایید، در دراز مدت و در طول کار به مشکل خواهید خورد چرا که نحوه استفاده از این مهارت ها را نمی‌دانید.
ضمن این که جعل مدرک برای استخدام در یک سازمان از نظر شرعی، قانونی و عرفی نیز دچار مشکل است. پس بهتر است از روش های معمول و منطقی اخذ مدرک ای سی دی ال استفاده کرده و سراغ روش هایی مانند خرید مدرک ای سی دی ال نروید.
دریافت مدرک ای سی دی ال در صورت استفاده از امکانات مناسب که به صورت رایگان نیز در اختیار شما قرار دارد بسیار ساده است و نیازمند تلاش چندانی نیست.

مدرک icdl رایگان
شما بابت آزمون خود و دریافت مدرک icdl نیازی به پرداخت هزینه اضافه نخواهید داشت . این نکته حائز اهمیت است که در صورت قبولی به شما مدرک ICDL رایگان ارائه می شود. کافی است تا عبارت: « آزمون آنلاین ICDL با مدرک » را در موتور جستجوی خود سرچ کنید تا بتوانید به یکی از مراکز معتبر ارجاع داده شوید.

دریافت مدرک icdl فوری
از آنجا که دوره های تخصصی هفتگانه کامپیوتر قابلیتی فراهم شده تا افراد بتوانند به صورت آنلاین یا حضوری در این کلاسها شرکت کنند این مهم فراهم شده تا مدت زمان گرفتن مدرک ICDL توسط افراد به حداقل برسد. در واقع دریافت مدرک ICDL فوری آن قدر ها هم کار سختی نیست فقط کافی است که در مدت زمان کمی به شکل فشرده برای آن تلاش نمایید.
برای دریافت مدرک icdl فوری اصفهان، تهران، تبریز، شیراز و یا هر کجای ایران که سکونت دارید کافی است که دوره های آموزشی مهارت های هفت گانه آی سی دی ال را به صورت انلاین ثبت نام کرده و آن ها را مطالعه نمایید.
به طور کلی اگر ازمون انلاین یا حضوری ای سی دی ال را در یک مرکز معتبر انجام دهید طولی نخواهد کشید که مدرک شما آماده می‌شود. در واقع شما پس از دو یا سه روز بعد از اتمام آزمون خود در صورت کسب نمره قبولی می‌توانید مدرک آی سی دی ال خود را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به استخدام در دفاتر و ادارات مختلف نمایید.

گرفتن مدرک icdl چقدر طول میکشه؟
یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد آنرا می پرسند مدت زمان گرفتن مدرک ICDL است که به علل مختلف به این مدرک نیاز دارند. اکثرا افراد دوست دارند در حداقل زمان ممکن این مدرک را به دست بیاورند و مهارت های هفت گانه ICDL را بیاموزند.
پاسخ به این سوال تنها به تلاش شما بستگی دارد ! چون میتوانید برای گرفتن این دوره از همین الان شروع کنید !

نظر شما :

پست ها اخیر

چگونه مدرک MBA بگیریم

15

آذر
دسته‌بندی نشده

چگونه مدرک MBA بگیریم؟

چگونه مدرک MBA بگیریم؟ MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار از حوزه هایی است که به شدت پر طرفدار گشته و امروزه شاهد جذب نیروی متخصص در این زمینه در بخش های مختلفی از شرکت ها، اداره ها و کلیه مراکزی که به رشد و رونق اقتصادی خود اهمیت می دهند هستیم. اما اگر به این حوزه علاقه […]

مدرک MBA

28

آبان
دسته‌بندی نشده

مدرک mba – ۱۶ مزیت دوره MBA یا به عبارتی مدیریت کسب و کار حرفه ای

گرفتن مدرک حرفه‌ای کسب و کار یا مدرک دوره MBA می‌تواند مزایای زیادی در زندگی‌تان داشته باشد که شاید حتی انتظارش را هم نداشته باشید. در واقع این مزایا اغلب چیزی فراتر از اهداف حرفه‌ای و شغلی هستند و در زندگی شخصی‌تان هم به کار می‌آیند. اگر تردید دارید که دوره‌های MBA را دنبال کنید یا سعی می‌کنید مزایا و[…]