دوره MBA - مدرک MBA

سوالات متداول مدرک MBA

موسساتی که به آموزش MBA می‌پردازند، به مجموعه‌ی متنوعی از آمارها و گزارش‌ها استناد می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که دوره MBA و مدرک MBA می‌تواند ماشین پولسازی شما باشد.

گزارش‌هایی وجود دارند که متوسط درآمد فارغ التحصیلان رشته مدیریت MBA را در مقایسه با سایر رشته‌ها می‌سنجند و معمولاً درآمد آنها را بالاتر از متوسط بسیاری از رشته‌های دیگر ارزیابی می‌کنند.

اما بهتر است فریبِ متوسط‌ها را نخورید.

کسی که نیمی از بدنش در دمای ۱۰۰- درجه و نیمی دیگر از بدنش در دمای ۱۴۰ درجه قرار دارد، هنوز متوسط دمای بدنش ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. اما احتمالاً مرده است. متوسط‌ها معمولاً صادق نیستند.

تأثیر شرکت در دوره MBA بر کیفیت زندگی و کار و درآمد شما، کاملاً به عمق یادگیری شما و این‌که تا چه حد، آموخته‌های رشته ام بی ای را به‌کار بگیرید، بستگی دارد.

البته این مسئله صرفاً به رشته ی MBA محدود نیست و اثربخشی همه‌ی دوره های آموزش مدیریت کسب و کار، تا حد زیادی تابع ویژگی‌های مخاطب و تلاش و یادگیری اوست.

همان طور که پیش تر گفته شد یکی از روش های شرکت در کلاس های اموزشی موسسه ما –  این است که این دوره ها را به صورت مجازی بگذرانید. همچنین شما می‌توانید با دادن آزمون آنلاین، مدارک اموزشی معتبر خود را غیر حضوری کسب نمایید.

سرعت یادگیری درس‌های دوره مدیریت کسب و کار خرد مانند بسیاری از مجموعه‌های آموزش آنلاین و مراکز آموزشی حضوری ، تابع شرایط و سرعت مطالعه خود شماست. می‌توانید درس‌ها را به سرعت و یکی پس از دیگری بخوانید و یا این‌که برای حل تمرین‌ها وقت بگذارید و آرام‌تر و عمیق‌تر پیش بروید. البته پیشنهاد ما روش دوم است و فکر می‌کنیم در این حالت بین هجده ماه تا دو سال برای یادگیری عمیق مفاهیم مدیریتی زمان نیاز خواهید داشت.

بله – شما با شرکت در دوره های حضوری یا آنلاین خرد میتوانید مدرک معتبر قابل استعلام از وزارت علوم تحقیقات و فن آوری دریافت کنید.

به جرأت می‌توانیم بگوییم که خرد – از نظر منابع از جمله به‌روزترین آموزش‌های مدیریتی در کشور محسوب می‌شود. ما علاوه بر تکیه به متون و مقالات کلاسیک که آشنایی با آن‌ها را برای یادگیری عمیق ضروری می‌دانیم، از آخرین کتابها و مقالات هم استفاده می‌کنیم و مشخصات این منابع را در تک‌تک درس‌ها در اختیار شما قرار می‌دهیم و آموزش‌های خود را کاملاً مستند می‌کنیم. خرد اصرار دارد که دوستان اهل دانش بیشتر از هر گروه دیگری در کشور باید به علم روز دنیا مجهز باشند.

در اصل این رشته کاملا به مهارت‌های مدیریتی فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر کمک می‌کند. مثلا بسیاری از کارشناسان رشته‌های فنی مهندسی که با مباحث مدیریتی کمتر آشنا هستند، در رشته و دوره‌های MBA شرکت می‌کنند. باید بدانیم که MBA یک رشته علمی نیست و کاملا مهارتی است. یعنی کسانی که این رشته را می‌خوانند نمی‌خواهند کار تحقیقاتی انجام دهند بلکه می‌خواهند مدیران حرفه‌ای شوند.

این رشته به افرادی پیشتهاد می‌شود که قصد دارند کار آفرین شوند و در این رابطه ایده‌هایی را در سر می‌پرورانند. این افراد باید بدانند گام نخست، شرکت در دوره‌های MBA و دست‌یابی به دانش مدیریتی است. همچنین به افرادی پیشنهاد می‌شود که در مسیر شغلی خود رسیدن به سمت‌های مدیریتی را در نظر دارند. دانش این رشته به قابلیت‌های شما و نیز به انتخابتان از سوی هیئت مدیره کمک فراوان می‌کند. قابل ذکر است دوره MBA نیز به افرادی که احساس می‌کنند روابط شغلی آنها مشکل دارد و فکر می‌کنند نمی‌توانند ارتباط خوبی را با همکاران و مدیران خود ایجاد کنند، پیشنهاد می‌شود.
شما می توانید در دوره MBA خرد با زمان حدودا 412 ساعت و با سرفصل‌های زیر شرکت کنید و به راحتی مدرک MBA را از وزارت علوم دریافت کنید.

کارگاه آموزشی
مدیریت استراتژیک
اصول و مبانی سازمان و مدیریت
مدیریت بازاریابی پیشرفته
مدیریت منابع انسانی پیشرفته
مدیریت رفتار سازمانی
کارگاه آموزشی
مدیریت عملکرد
تجزیه و تحلیل مالی کسب و کار
مدیریت ریسک
مسائل جاری در مدیریت اجرایی
عارضه‌یابی و بهبود روش‌ها

* مدیریت موثر سازمان یا بخش تخصصی مانند بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، تحقیقی، پرسنل، اطلاعات و مالی
* ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان و ارائه پیشنهادات راهبردی
* طراحی استراتژی‌های راهبردی و مدیری موثر این تحولات
* کار آفرینی و ایجاد سازمان‌ها و فعالیت‌های جدید
* ارائه مشاوره به مدیران سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی

تجربه دنیا نشان داده است که کسانی که MBA خوانده‌اند حدود 4 تا 5 برابر از دیگر افراد درآمد کسب می‌کنند. درست است که در کشورهای توسعه یافته این نرخ اختلاف، با گذر زمان و دست یابی اکثر اقشار جامعه به این مهارت‌ها، کم و کم‌تر می‌شود اما این رشته در کشور ما هنوز هم جای کار دارد.

میزان اعتبار مدرک ام بی ای کاملا به دانشگاه و مرکز آموزشی که در آن ثبت‌نام کردید برمی‌گردد. برای مثال در بسیاری از موسسات مدرکی برای شما صادر نمی‌شود یا مدرکی که صادر می‌شود فاقد ارزش رسمی است. اگر در مراکز آموزشی آزاد این دوره را ثبت‌نام کردید، حتما از دریافت مدرک با مهر وزارت علوم و از قابلیت ترجمه مدرک صادر شده مطمئن شوید. بنابر این به شما پیشنهاد می‌شود این دوره را در دانشگاه‌ها و یا مراکز آموزشی معتبر طی کنید.
مدرک دریافتی از خرد ، از سوی وزارت علوم صادر می‌شود. اگر قصد مهاجرت دارید می‌توانید این مدرک را ترجمه کرده و جزء مدارک مهاجرت خود قرار دهید.

بله، مدرک MBA – مدرکی است که با مهر وزارت علوم صادر می‌شود در خارج از ایران هم معتبر است و شما با ارائه ترجمه مدرک خود می‌توانید در دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل دهید.
در نهایت گذراندن این دوره به تمام افرادی که به مباحث مدیریتی علاقمند هستند پیشنهاد می‌شود. یقینا این دوره در ارتقاء سطح عملکرد و دانش شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر مایل هستید بیشتر درباره دوره‌های MBA بدانید و در آنها شرکت کنید، از شما دعوت می‌کنیم مطلب مدرک MBA خرد را مشاهده بفرماید.

خیر – شما نیاز به هیچ مدرکی ندارید ! در صورتی که سابقه کار مفید داشته باشید میتوانید در این دوره به راحتی شرکت کنید ! بدون شک افراد شرکت کننده در این دوره ! هزاران قدم از دوستان خود جلوتر هستند و پیشرفت بسیاری در کسب و کار خود مشاهده خواهند کرد.

‫5/5 ‫(2 نظر)
‫5/5 ‫(2 نظر)