مدرک dba

سوالات متداول مدرک DBA

خیر. برای ورود به این دوره نیازی به داشتن پیش نیاز تحصیلی یا دانش زمینه ای خاصی نیست.

بله. مدارک صادر شده از خرد، همگی با تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور هستند و دارای اعتبار بسیار بالایی می باشند.

طول مدت این دوره 400 ساعت می باشد و دانش پذیران امکان شرکت به صورت آنلاین یا حضوری را نیز دارند.

مدرک معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و البته مجوزهای قانونی این موسسه همگی دال بر حرفه ای بودن و استاندارد بودن آموزش های این دوره است. ضمن اینکه مدارک این دوره، قابل استعلام نیز می باشند.

گرایش‌هایی که در DBA وجود دارد کمی به گرایش‌های MBA نزدیک است و وجه مشترک نیز دارند. انواع گرایش های DBA شامل موارد زیر می‌شود:

گرایش تجارت الکترونیک
گرایش مدیریت راهبردی ( جامع )
گرایش فناوری و اطلاعات IT
گرایش بازرگانی
گرایش بازاریابی
گرایش مالی

تمام این گرایش‌ها، می‌توانند برای افراد خاص خوب عمل کنند و هنگام انتخاب، تنها باید این مورد را در نظر بگیرید که چه می‌خواهید، چه انتظاری از این مدرک دارید و اینکه مهارت‌ها و توانایی‌های شما با کدام گرایش همخوانی دارد.

در نهایت باید عنوان کنیم که این مدرک می‌تواند به شما در مدیریت صحیح کسب و کارها کمک کند و حتی می‌تواند شانس شما را استخدام، نسبت به دیگر متقاضیان بیشتر کند.

اینکه بخواهید مدرک دکترا در کسب و کار و هر رشته‌ی دیگری بگیرید، کاملا به شما و تصمیم که برای آینده خود دارید، بستگی دارد. باید بدایند که برای گرفتن مدرک DBA باید زمان بگذارید و هزینه و تلاش کنید. در حالی که رسیدن به این مدرک ممکن است کمی سخت و زمان بر باشد، اما سودی که از آن به دست می‌آورید بسیار ارزشمند است و از نظر حرفه‌ای و مالی می‌تواند برای شما عالی باشد. اگر عاشق مدیریت و حتی راه اندازی کسب و کار هستید و جاه طلبی برای ادامه تحصیل دارید، مدرک DBA ممکن است برای شما مناسب و همچنین با ارزش باشد.

اگرچه هر دو روی تجارت و کسب و کار متمرکز هستند، اما مدرک DBA و دکترای مدیریت کسب و کار کاملاً متفاوت است. دکترای مدیریت بازرگانی یک مدرک دکترای تحقیق محور و ایده آل برای کسانی است که علاقه‌مند به کار در دانشگاه و حتی تحصیلات بالاتر و کسب علم و دانش هستند. مدرک DBA بر دانش نظری متمرکز است، که می‌تواند کسب و کار از آن به صورت عملی استفاده کرد و مدیریت کار را به دست گرفت.

ما در موسسه آموزش عالی خرد این دوره را با 12 سرفصل مدیریتی که پیش‌تر آمده است در مدت زمان مشخص، حدود 400ساعت، تدریس می‌کنیم که موضوعات آن به شرح زیر است:

مدل‌های ذهنی مدیران موفق (20 ساعت)
مدیریت منابع انسانی پیشرفته (20 ساعت)
مدیریت استراتژیک پیشرفته (20 ساعت)
مدیریت بازاریابی و برندینگ (30 ساعت)
تصمیم‌گیری و سیستم‌های پیشرفته اطلاعات (20 ساعت)
تحقیقات و مطالعات کسب و کار (30 ساعت)
آینده پژوهی و کار آفرینی (30 ساعت)
حقوق تجارت بین‌الملل و مدیریت بر مبنای ارزش‌ها، اخلاق و مسئولیت اجتماعی (30 ساعت)
دوره مدیریت ریسک و سرمایه‌گذاری (30 ساعت)
حسابداری مدیریت (20 ساعت)
اقتصاد کلان پیشرفته (20 ساعت)
مدیریت پروژه (20 ساعت)

اگر چه بسیاری از افراد و سازمان‌ها دو مدرک DBA و MBA را یکی می‌دانند، باید به این نکته توجه کرد که تفاوت‌های مهارتی بین این دو دوره وجود دارد. در دوره‌ی MBA مدیران روش‌های موفق مدیریتی روز دنیا که تثبیت شده است و قطعیت دارد را می‌آموزند. حال آن که در DBA مدیران با توجه به تجربه و دید مدیریتی خود سعی می‌کنند نظریه‌ها و روش‌های جدید مدیریتی را بهبود و توسعه دهند. مهم‌ترین کاربرد DBA پیاده و مناسب‌سازی نظریه‌های علمی مدیریتی برای استفاده در فضای واقعی کسب و کار است.

این دوره مناسب تمام افرادی است که دوره MBA را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و یا در هر رشته دیگری مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت نموده‌اند. همچنین این دوره به مدیران و کارآفرینان، مدیران ارشد و میانی سازمان‌ها و شرکت‌ها، کارشناسان ارشد با انگیزه در زمینه کارآفرینی و به صاحبان موفق کسب و کارها پیشنهاد می‌شود.

‫5/5 ‫(2 نظر)
‫5/5 ‫(2 نظر)