دوره DBA | مدرک DBA

دوره DBA | مدرک DBA
دوره DBA | مدرک DBA

دوره DBA یا دوره مدیریت اجرایی، یکی از بالاترین سطوح آموزشی مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است.
دوره مدیریت DBA مخفف عبارت (DOCTOR OF BUSINESS ADMINISTRATION ) است که مرتبه ای عالی در زمینه مدیریت کسب و کار به شمار می رود.
مدیران با گذراندن دوره دی بی ای می‌آموزند چطور و چگونه مدیریت کسب و کار خود را از حالت سنتی و استاد شاگردی به سمت مدیریت مدرن، رهبری و هدایت سازمان ارتقا دهند. در واقع مدیران با گذراندن این دوره، سازمان خود را رهبری می‌کنند.
دوره DBA در دست مدیران ابزارهای مختلفی قرار می‌دهد تا در رویارویی با شرایط مختلف مناسب‌ترین راه را انتخاب کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.
هدف این دوره گسترش مرزهای دانش و آگاهی به‌همراه توانمندسازی مدیران است. این دوره با تمرکز بر شیوه‌های کاربردی و عملیاتی مدیران را قادر می‌سازد تا در حوزه‌های مختلف کسب و کار مانند ایده‌پردازی، بازاریابی، تأمین منابع، طراحی، تولید، عرضه محصولات و خدمات، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مالی، برنامه‌ریزی و هر فرآیندی در سازمان که نیاز به مدیریت داشته باشد را در سطح عالی هدایت و رهبری کنند.

تفاوت دوره DBA و PHD

باید بگوییم در مدرک پایانی، عنوان دکتری و یا معادل آن قید نخواهد شد، ولی با توجه به جایگاه حرفه­‌ای این دوره و معنای لغوی آن دکتری محسوب می‌­شود. پذیرفتن مدرک DBA به عنوان مدرک آکادمیک دکتری و یا PHD کاملا بستگی به سازمان و شرکتی که با شما همکاری می‌کند، دارد.

مدرک DBA

بازار کار برای دانش آموختگان دوره DBA

این دوره فرصت­‌های کاری، بسته به زمینه تخصصی و علاقه شغلی فرد را ایجاد می­‌کند. این فرصت‌ها می‌تواند در سطح مدیرعاملی یک شرکت­ سهامی، سازمان غیرانتفاعی و موسسات دولتی باشد. همچنین شما با این مدرک می­‌توانید تدریس در زمینه‌های مختلف و پرطرفداری چون مدیریت مالی، کسب و کار، بازاریابی و اقتصاد را نیز تجربه کنید. در کنار این فرصت­‌های شغلی، دوره‌ دی بی ای موقعیت انجام تحلیلگری مالی و تهیه طرح­‌های تحقیقاتی تجاری را نیز برای شما فراهم می­‌سازد.

هدف از گذراندن دوره DBA چه چیزی هست؟

هدف از گذراندن دوره DBA پرورش استاد دانشگاه نیست، بلکه هدف از این دوره تقویت مهارت ها و دانش مدیریتی مدیران ارشد سازمان ها می باشد. پس فضای دوره DBA مبتنی بر کسب و کار و تجارت است. لذا مدرک PhD مناسب افرادی است که قصد دارند مدرس دانشگاه و یا محقق حرفه ای در زمینه مدیریت شوند حال آنکه دوره DBA با تمرکز بر مهارت های مدیران سعی در آموزش و ارتقای مدیران در کسب و کار دارد.


‫5/5


‫(2 نظر)

‫5/5


‫(3 نظر)

‫5/5


‫(4 نظر)

مزایای دوره DBA که شما برگزار میکنید چه چیزهایی هست؟

مزایای دوره و گواهینامه DBA مدیریت کسب وکار که توسط ما صورت میگیرد :

تحت نظر وزارت علوم و با مهر وزارت علوم است
مدت دوره 400 ساعت است که بیشتر از موسسات دیگر میباشد.
همچنین شما متقاضیان عزیز هم اکنون میتوانید بصورت غیر حضوری و آنلاین و با هزینه بسیار کمتر شرکت کنید.


‫5/5


‫(2 نظر)

‫5/5


‫(3 نظر)

‫5/5


‫(4 نظر)

با دکترای مدیریت کسب و کار چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

از سمت‌های مدیریتی ارشد گرفته تا مشاوره‌های کسب و کار، مدرک DBA می‌تواند طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را برای شما فراهم کند. در اینجا فقط نمونه‌ای از مشاغل و صنایعی را عنوان می‌کنیم که می‌توانید با دکترای مدیریت کسب و کار، در آنها مشغول به کار شوید:

بخش‌های خصوصی و غیرانتفاعی
مشاور
مدیریت
کارآفرین یا صاحب کسب و کار
مشاغل آموزشی
مشاغل اجرایی
کار در دانشکده و دانشگاه
مشاغل دولتی

مشاغلی که می‌توانید با مدرک DBA در آنها کار کنید، به اندازه افراد دارای این مدرک تحصیلی متنوع است. همچنین راه اندازی کسب و کار و نیاز به مدیر در آنها نیز به قدری زیاد است که می‌توان با این مدرک در یکی از این کسب و کارها مشغول به کار شد.


‫5/5


‫(2 نظر)

‫5/5


‫(3 نظر)

‫5/5


‫(4 نظر)

یک دوره DBA، علاوه بر اینکه باید به شما روش‌ها مدیریتی درست را آموزش دهد و شما را برای مدیریت کسب و کارها آماده کند، باید اساتید، دانشگاه،‌ مؤسسه و همچنین مدرک معتبری داشته باشد که اتفاقا از طرف وزارت علوم تایید شده باشد. مدرک DBA در ایران دارای دو نوع گواهی است که این گواهینامه‌ها به شرح زیر است:

گواهینامه معتبر از وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور
گواهینامه معتبر بین المللی که مورد تایید دولت و دادگستری کشور مبدأ است

کشور مبدأ کشوری است که مسئول و ناظر برگزاری کلاس‌ها در ایران است و در نهایت مدرک را آنها برای دانشجویان صادر می‌کنند. این کشور‌ها علاوه بر این موارد، مسئولیت تدوین و اجرای صحیح دوره و بر اساس استانداردهای جهانی را نیز بر عهده دارد.

مانند تصمیم برای ادامه تحصیل، انتخاب چگونگی کسب مدرک DBA نیز کاملا تصمیم شخصی است. بسیاری از افراد مشتاق، به دلیل تعهدات شغلی و خانوادگی که حضور در کلاس‌ها و برنامه‌های حضوری را برای آنها سخت می‌کند، کلاس‌های و برنامه‌های آنلاین DBA را انتخاب می‌کنند.

این در حالی است که برخی افراد اعتقاد دارند که حضور در کلاس‌های حضوری نه تنها باعث رشد بیشتر آنها می‌شود، بلکه تعامل و همکاری با دیگر افراد به افزایش دانش آنها نیز کمک می‌کند. اما با این حال، برنامه‌های آنلاین DBA آزادی و مدیریت زمان را برای شما فراهم می‌کند و به شما در رسیدن به اهداف شخصی و شغلی کمک می‌کند.

اگر علاقه‌مند هستید که دوره‌های آنلاین را انتخاب کنید، ابتدا به صورت کامل تحقیق کنید و بهترین و معتبرترین مؤسسات و دانشگاه‌ها را برای گرفتن این مدرک انتخاب کنید.
ما در زمینه دوره های حضوری و آنلاین DBA میتوانیم بهترین خدمات را به شما ارائه کنیم .

(( برای مشاوره درباره اخذ مدرک DBA با شماره ی 02191312987 تماس بگیرید ))

‫5/5 ‫(2 نظر)
‫5/5 ‫(3 نظر)
‫5/5 ‫(4 نظر)